18 września 2018
Ogłoszenie
Strona główna - Choroby - Pozbądź się na dobre blizn potrądzikowych!
Brunetka przeglądająca się w lustrze

Pozbądź się na dobre blizn potrądzikowych!

Już dawno się wyleczyłaś z trądziku, ale pozostały szpecące blizny? Nie możesz patrzeć w lustro i zasłaniasz twarz jak tylko możesz? Znamy sposób na skuteczne pozbycie się blizn po trądziku! Już jest na rynku innowacyjny zabieg, który pomoże Ci je usunąć. Nie wierzysz? Przekonaj się, że to prawda!

Skąd się biorą blizny po trądziku?

Blizny zanikowe i przebarwienia po trądziku to bardzo częsty problem. Dotyka on nie tylko nastolatków, ale też osób, które już dawno wyleczyły się z tej choroby. Trądzik to też stan zapalny i organizm broni się przed nim w taki sam sposób jak przed każdym innym schorzeniem. Komórki układu odpornościowego walczą z infekcją, pomagają też w procesie odbudowy uszkodzonych tkanek. By skutecznie wyleczyć wyprysk należy usunąć wszystkie martwe komórki, które są w nim i wokół niego. W momencie gdy tego nie zrobimy cały proces jest zaburzony, a tkanka która powstaje jest cienka i zbudowana w nieprawidłowy sposób. Wtedy tworzy się blizna zanikowa, czyli miejscowe zagłębienie w tkance skórnej. Jej wielkość i głębokość jest zależna od stanu zaawansowania trądziku. Aby nie tworzyły się blizny potrądzikowe należy odpowiednio dbać o cerę trądzikową. Nie można dopuszczać do powstawania stanów zapalnych, czyli złuszczać i oczyszczać, a gdy pojawią się pierwsze zaczerwienienia – działać przeciwzapalnie. Dostępne są preparaty z heparyną, które można stosować już w trakcie gojenia się rany. Hamują one proliferację fibroblastów oraz nadmierną syntezę kolagenu. W efekcie tworzy się prawidłowo zbudowana tkanka łączna i ogranicza się pogłębianie blizn. Poprawiają też ukrwienie i nawilżenie tkanki, co zmniejsza uczucie napięcia.

Kiedy można rozpocząć leczenie blizn po trądziku?

Każda kobieta pragnie pozbyć się szpecących blizn potrądzikowych, szczególnie tych widocznych, najbardziej na twarzy. Wybór metody leczenia jest ustalany zawsze w sposób indywidualny. Jednak zanim podejmiemy leczenie musimy:

 • uświadomić sobie, że trądzik jest chorobą taką jak każda inna i należy ją leczyć – koniecznie udaj się do dermatologa, nic nie rób na własną rękę;
 • obecny trądzik całkowicie wyleczyć – nie może być żadnych ognisk infekcji.

Blizny można leczyć rok po zakończeniu kuracji przeciwko trądzikowi. Tyle trwa naturalny proces gojenia. Wcześniej rozpoczęte leczenie blizn może przynieść nam więcej szkód niż pożytku. Na temat pielęgnacji skóry i nie tylko przeczytasz więcej na www.esteticmed.pl.

Jak usunąć blizny po trądziku?

Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się trądziku? Takie pytanie pada niejednokrotnie. My odpowiadamy – tak! Do najczęściej stosowanych metod należą kuracje:

 • kremami ochronnymi;
 • delikatnymi peelingami;
 • kwasami – trójchlorooctowym, salicylowym, mlekowym;
 • mieszaniną kwasów – retinolowego, azelainowego i mlekowego.

Są to zabiegi, które są nieinwazyjne i niechirurgiczne. Do bardziej złożonych form usuwania blizn potrądzikowych zaliczamy:

 • dermabrazję;
 • wstrzykiwanie kolagenu;
 • radioterapię;
 • laseroterapię;
 • krioterapię;
 • specjalne żele silikonowe;
 • presoterapię;
 • sterydoterapię.

Jednak co w momencie, gdy nawet to nie pomaga…?

Wypróbuj roll-cit!

Co to jest? Roll-cit to nic innego jak urządzenie, które jest wykorzystywane w trakcie zabiegów kosmetycznych i medycznych, a służy ono do mikronakłuwania skóry. Pozostawia w skórze mikrourazy, które powodują wzmożoną produkcję białka, tym samym dochodzi do naturalnej indukcji kolagenu. Wyposażony jest w obrotowy wałeczek, pokryty igiełkami. Ich praca powoduje powstawanie mikrokanalików, a ich głębokość jest zależna od długości igiełek. Roll-Cit można stosować wielokrotnie, ale tylko u jednej osoby. Rozróżniamy trzy rodzaje tego urządzenia:

 • roll-cit chirurgiczny – ma igiełki o długości 3-4 mm, nakłuwanie odbywa się przy pełnym znieczuleniu anestezjologicznym (ogólnym), jest przewidziany na około 3 zabiegi;
 • roll-cit medyczny – posiada igły o długości 1 mm, służy do wykonywania 6 zabiegów w obrębie twarzy, szyi i dekoltu;
 • roll-cit kosmetyczny – igiełki mają długość 0,2 mm, można go stosować przez rok.

Stosowanie roll-citu zaleca się osobom, które:

 • chcą odbudować starzejącą się skórę;
 • mają blizny potrądzikowe;
 • pragną usunąć zmarszczki, rozstępy.

Pamiętaj, że każdy zabieg kosmetologiczny powinnaś skonsultować ze specjalistą. Nie zwlekaj i skontaktuj się z lekarzami z Esteticmed – jednej z najlepszych Klinik Medycyny Estetycznych. Otoczą Cię opieką, w szczegółach wytłumaczą wszystkie niejasności i spowodują, że będziesz mogła się cieszyć piękną skórą bez blizn po trądziku.

O Redakcja

Serwis zdrowik.pl został stworzony, by dzielić się wiedzą i informacjami w temacie zdrowia i urody. Nasi redaktorzy przygotowują dla Was artykuły z należytą starannością w różnych zagadnieniach odnośnie zdrowia. Staramy się, aby prezentowana przez nas wiedza była na najwyższym poziomie i była zgodna z rzeczywistością.

Sprawdź także

Ból brzucha w celiakii

Ból brzucha – jeden z podstawowych objawów celiakii

Celiakia to choroba genetyczna polegająca na trwałej nietolerancji glutenu – białka obecnego m.in. w pszenicy, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *