18 września 2018
Ogłoszenie
Strona główna - Choroby - Sprawdzone leki na przeziębienie
Herbatka na przeziębienie

Sprawdzone leki na przeziębienie

Jesienne chłodne dni to pora, gdy dość często łapiemy różnego rodzaju infekcje. Wystarczy przemarznięcie, aby w krótkim czasie zaobserwować u siebie wszystkie objawy charakteryzujące przeziębienie. Niektórzy ten stan leczą sięgając po metody domowe, inni z kolei wybierają leki na przeziębienie, aby w ten sposób szybciej pokonać infekcję. Co na przeziębienie warto wybrać i jak je leczyć, aby po kilku dniach można było wrócić do normalnej aktywności zawodowej?

Domowe sposoby na przeziębienie

Dla wielu najważniejszym sposobem na wyleczenie kataru, kaszlu i towarzyszącej im niewysokiej temperatury, jest sięgnięcie po metody tradycyjne. Gorąca herbata z malin, ale również zwykła czarna herbata z dodatkiem cytryny i miodu czy specjalnie przygotowana mikstura z imbirem to najczęściej wybierany lek na kaszel, który ma również działanie napotne. Takie działanie ma również sok z czarnej porzeczki czy bzu czarnego, które jednocześnie są bogate w witaminę C, skracającą okres rekonwalescencji i wpływającą pozytywnie na wzmocnienie układu odpornościowego. Przy bólach gardła wskazane jest jego płukanie, które daje lepsze efekty niż stosowanie tabletek na ból gardła. W tym celu należy wykorzystać sodę oczyszczoną, sól morską lub też napar z szałwii. Przy problemach z katarem warto sięgnąć po olejek kamforowy i nacierać nim klatkę piersiową. Olejki eteryczne przyspieszają obkurczanie śluzówki oraz mają korzystny wpływ na oczyszczenie zatok, zmniejszając jednocześnie powstawanie wydzieliny. Istotnym elementem domowych kuracji na przeziębienie jest pozostawanie w domu przez kilka dni, przynajmniej do czasu obniżenia gorączki, jeśli towarzyszy ona pozostałym objawom.

Wybrane leki na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie są dla części Polaków jedynie dodatkiem do leków, po które sięgają zauważając u siebie wybrane objawy przeziębienia. Co na przeziębienie warto posiadać we własnej apteczce? Na pewno jakiś lek przeciwgorączkowy lub przeciwzapalny. W wielu przypadkach będzie to albo lek oparty na kwasie acetylosalicylowym, albo lek z paracetamolem. Tu należy podkreślić, że wielu farmaceutów oraz lekarzy wskazuje na leki złożone na przeziębienie jako leki, które najbardziej kompleksowo działają w przypadku zachorowania. W takich lekach oprócz składników przeciwgorączkowych i przeciwbólowych znajdzie się także pseudoefedryna czy inne składniki przeciwhistaminowe, dzięki którym można szybciej wyleczyć także katar. Przy takich lekach nie powinno się dodatkowo sięgać po leki jednoskładnikowe ze względu na możliwość ich przedawkowania. Nawet w syropie na kaszel znajdują się składniki obniżające gorączkę, które jednocześnie są lekami przeciwbólowymi.

Syrop dostosowany do rodzaju kaszlu

Sposoby na przeziębienie, jakie preferowały babcie, wykorzystywały napoje gorące z dużą zawartością witaminy C jako te, dzięki którym w krótkim czasie można było także zwalczyć kaszel. Co na przeziębienie warto mieć również w domowej apteczce? Niektórym pacjentom pomagają tabletki od bólu gardła – warto wybierać tabletki bez dodatku cukru. W przypadku kataru skuteczne są krople na katar, które zwykle można stosować nie dłużej niż przez 7 dni. W apteczce powinien się znaleźć także syrop na kaszel, najlepiej o działaniu uniwersalnym.

O Cefarm24

Apteka internetowa Cefarm24 - leki i kosmetyki online w jednym miejscu.

Sprawdź także

Ból brzucha w celiakii

Ból brzucha – jeden z podstawowych objawów celiakii

Celiakia to choroba genetyczna polegająca na trwałej nietolerancji glutenu – białka obecnego m.in. w pszenicy, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *