18 września 2018
Ogłoszenie
Strona główna - Odchudzanie - Jak motywować się do odchudzania? Mamy sprawdzone sposoby!
Mężczyzna mierzący obwód brzucha

Jak motywować się do odchudzania? Mamy sprawdzone sposoby!

Odchudzanie to nie lada wyzwanie dla każdego z nas – to stwierdzenie jest banalne, ale gdyby zrzucenie zbędnych kilogramów było rzeczywiście łatwe, nie byłoby na świecie ludzi z nadwagą. Każda zmiana własnych nawyków, szczególnie tych wypracowanych latami , jest dla nas wymagającym zadaniem. Jak pokonać samego siebie? Stwórz swój mini system motywacyjny, który pomoże Ci przetrwać ciężkie chwile. Podajemy Ci kilka pomysłów do przetestowania, z których możesz wybierać jeden lub wszystkie – w zależności od tego, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Rzuć sobie wyzwanie

Wizja żmudnego liczenia kalorii i uciekających powoli kilogramów nie jest dla nas żadną motywacją i często z tego powodu odwlekamy „przejście na dietę” – szczególnie, kiedy to nie jest nasza pierwsza próba odchudzania. Spróbuj z innej strony! Pozycja kruka w jodze, stanie na rękach, 100 pompek, przebiegnięcie określonego dystansu czy maratonu − stawiaj sobie wyzwania i ciesz się z ich realizacji. Każdy kolejny sukces sprawi, że będziesz chcieć jeszcze więcej!

Wyznacz sobie realny cel

Wiele osób skazuje się na porażkę, zanim tak naprawdę rozpocznie odchudzanie. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowo postawionego celu, który jest nierealny do osiągnięcia. Zbyt wielkie wymagania, którym nie jesteśmy w stanie sprostać sprawiają, że się poddajemy i rezygnujemy z walki. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tą przeszkodą jest metoda małych kroków, która pozwoli nam etapami dochodzić do wymarzonej sylwetki.

Wizualizuj swój sukces

Rozpoczynając odchudzanie wyznacz sobie cel, który chcesz osiągnąć. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze, co sprawi, że poczujesz się dobrze w swojej skórze. Wyobraź sobie jak będziesz się czuć, jak zrealizujesz te założenia – duma z własnej siły i wytrwałości oraz satysfakcja, sprawią, że będziesz mieć siłę, aby pokonać największe przeszkody.

Znajdź kompana do walki

W grupie zawsze raźniej! Znajdź bliską osobę, koleżankę z pracy czy męża, która razem z Tobą rozpocznie odchudzanie. Wspólne gotowanie i trenowanie może być naprawdę przyjemne i skuteczne. Wzajemna motywacja potrafi zdziałać cuda, a dodatkowo jest to świetna okazja na spędzanie czasu z bliską osobą.

Zrób sobie zdjęcie przed

…i po każdym miesiącu skutecznego odchudzania. Pozwoli ci to zauważyć zmiany w swojej sylwetce, których nie widać „gołym okiem”. Ciesz się każdym, nawet najmniejszym postępem. Twoja pewność siebie będzie wzrastać i da energię do dalszego działania!

Załóż dziennik odchudzania

A w nim notuj przygotowane posiłki bez kaloryczności, zabiegi pielęgnacyjne, ćwiczenia i sport, jakie wykonujesz każdego dnia. Tak się starasz, a waga ani nie drgnie? Przejrzyj ostatni tydzień. Być może okaże się, że nie było tak kolorowo, jak Ci się wydaje. Chcesz odpuścić? Zobacz, jak dobrze Ci szło wczoraj. Gdy uświadomisz sobie, ile już z siebie dałeś, nie będziesz mógł odpuścić.

A wy? Jakie macie pomysły na motywację, która skłoni Was do odchudzania? Czy próbowaliście któryś z naszych tricków i okazał się skuteczny? 🙂 Podzielcie się uwagami w komentarzach!

Więcej na: www.gacasystem.pl/odchudzanie/system-motywacyjny/

O Redakcja

Serwis zdrowik.pl został stworzony, by dzielić się wiedzą i informacjami w temacie zdrowia i urody. Nasi redaktorzy przygotowują dla Was artykuły z należytą starannością w różnych zagadnieniach odnośnie zdrowia. Staramy się, aby prezentowana przez nas wiedza była na najwyższym poziomie i była zgodna z rzeczywistością.

Sprawdź także

Czy przebywanie osób starszych w domu opieki daje im gwarancję tego, że nie będą czuły się samotnie?

Wielu ludzi przed umieszczeniem swojej bliskiej osoby w domu opieki zastanawia się, jakie panują w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *