18 września 2018
Ogłoszenie
Strona główna - Uroda - Czy depilacja laserowa jest dla każdego?
Kobieta skulona

Czy depilacja laserowa jest dla każdego?

W jaki sposób laser niszczy włoski? Czy tego rodzaju zabieg jest skuteczny? Czy depilacja laserem Vectus daje trwałe rezultaty? Dlaczego przed zabiegiem warto zrezygnować z opalania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Laser – najlepszy sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia

To, czy zabieg depilacji laserowej jest skuteczny budzi wiele wątpliwości. Część z nich wynika z niezrozumienia procedury zabiegowej, część zaś z niemożności wyobrażenia sobie, w jaki sposób laser może wpływać na nasze włosy. Jednak jak zapewniają eksperci z Klinik Ziemlewski laserowe usuwanie owłosienia to jedna z najskuteczniejszych, a przy tym najbardziej komfortowych metod depilacji. Wprawdzie nie sposób zaprzeczyć temu, że włos jest jednym z najtrwalszych i niezwykle wytrzymałych tworów naszego organizmu (jeśli jest zdrowy to dość trudno go złamać) mimo to laser może pomóc nam pozbyć się włosów z tych miejsc, w których być ich nie powinno. Jak wyjaśniają lekarze zajmujący się na co dzień wykonywaniem zabiegów z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski „słabość” włosa tkwi w melaninie (białku odpowiedzialnym za ciemny kolor naszej skóry i włosów), której im jest więcej, tym bardziej widoczne efekty przynosi depilacja laserowa. Dzieje się tak dlatego, że światło lasera pochłaniane jest właśnie przez melaninę, co powoduje jej rozpad, a tym samym zniszczenie mieszka włosowego (miejsca skąd włos wyrasta). Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski dzięki zabiegowi laserowego usuwania owłosienia włoski znajdujące się pod powierzchnią skóry „spalają się”, a te widoczne „gołym okiem” po prostu wypadają.

Zabieg bezpieczny, ale ….nie dla wszystkich

Chociaż depilacja laserem diodowym Vectus to, jak przekonują doświadczeni dermatolodzy z Kliniki Ziemlewski, w 100% bezpieczny zabieg, to nie każdy może się mu poddać. Wśród przeciwwskazań znajdują się m.in. niektóre choroby układu nerwowego (np. padaczka), infekcje skórne, choroby nowotworowe, wszczepiony rozrusznik serca, a nawet picie alkoholu (nie wolno sięgać po niego na 24 godziny przed zabiegiem) przyjmowanie leków i ziół fotouczulających (czyli powodujących zwiększoną wrażliwość organizmu na światło) czy… świeża opalenizna. Lekarze z Kliniki Ziemlewski przypominają również, iż zabieg ten nie może być wykonywany u osób po przebytym zawale, kobiet w ciąży, pań karmiących piersią, cukrzyków czy u pacjentów, którzy mają za sobą niedawny zabieg chirurgiczny. Do tych rzadziej wymienianych (lecz nie mniej ważnych) przeciwwskazań można zdaniem specjalistów z Kliniki Ziemlewski zaliczyć łuszczycę, bliznowce, aktywną opryszczkę, i przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Ta niedobra opalenizna

Tym, co może dziwić jest fakt, iż jednym z przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej jest opalona skóra. Czy to rzeczywiście istotne? – m.in. o to pytają pacjentki zgłaszające się na zabieg. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski opalona skóra (dotyczy to również osób o ciemnej karnacji) jest bogata w melaninę, przez co „przyciąga” promienie lasera. Oznacza to, że zawarta w skórze melanina „zabierze” dawkę światła lasera mającą zniszczyć melaninę znajdującą się we włoskach na depilowanym obszarze, przez co sam zabieg będzie mało efektywny. Na szczęście nowe aparaty do depilacji laserowej potrafią uporać się również i z tym problemem (wytwarzają światło o odpowiednich parametrach, co pozwala im skutecznie pracować również na ciemnej skórze) jednak, jak podkreślają lekarze z Kliniki Ziemlewski, im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włoski, tym większa jest skuteczność zabiegu.

Uwaga!

Należy pamiętać, że po zabiegu na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienie lub małe pęcherzyki (podobne do tych, które można zaobserwować po intensywnym opalaniu) jednak obie te zmiany znikną samoistnie w ciągu kilku godzin lub paru dni.

Przez kilka dni po zabiegu warto zrezygnować z kąpieli słonecznych, wizyt w solarium oraz ze stosowania kosmetyków zawierających alkohol, co pozwoli uniknąć podrażnienia skóry.

Więcej informacji znajdziesz na http://klinikiziemlewski.pl/laseroterapia-fotodepilacja

O Redakcja

Serwis zdrowik.pl został stworzony, by dzielić się wiedzą i informacjami w temacie zdrowia i urody. Nasi redaktorzy przygotowują dla Was artykuły z należytą starannością w różnych zagadnieniach odnośnie zdrowia. Staramy się, aby prezentowana przez nas wiedza była na najwyższym poziomie i była zgodna z rzeczywistością.

Sprawdź także

Manicure - paznokcie walentynkowe love

Domowy zestaw do manicure – zadbaj o paznokcie samodzielnie

Do niedawna manicure kojarzył się z luksusem, lecz obecnie jest niemal obowiązkowy dla każdej zadbanej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *