18 września 2018
Ogłoszenie
Strona główna - Uroda - Metamorfoza wyglądu
Ładny uśmiech kobiety

Metamorfoza wyglądu

Chyba każdy marzy o pięknym, białym uśmiechu. Nie każdemu jednak dana jest naturalna biel zębów. Dzisiejsze techniki stomatologiczne znają wiele sposobów na przywrócenie bieli i zdrowy, piękny uśmiech dla każdego z nas, który może zmienić całą twarz.

Doskonałym tego przykładem są różne gwiazdy, których zdjęcia sprzed kilku lat i obecne są często porównywane na różnych portalach plotkarskich i w kolorowych gazetach. Ale czy takie metamorfozy są zarezerwowane tylko dla gwiazd? Otóż nie! Wybielanie zębów czy uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą implantu są coraz tańszymi usługami i obecnie prawie każdy może sobie pozwolić na taki zabieg.

Od czego zacząć?

Najlepiej od porządków w jamie ustnej. Niezbędna jest wizyta u stomatologa, który najpierw sprawdzi Twoje zęby, w razie potrzeby wymieni wypełnienia i przeprowadzi podstawowe zabiegi: usunięcie kamienia, nalotów. Technik czyszczenia jest kilka. Jeśli kolor szkliwa nadal nie jest tym wymarzonym, zacznij stosować domowe metody wybielania – pasty wybielające, paski lub żele. Jedyne przeciwwskazania to parodontoza i stany zapalne przyzębia. Warto pamiętać, że past wybielających nie można stosować zbyt długo (zawierają enzymy i mikro granulki mogące uszkodzić szkliwo). Jeśli nadal nie widzisz efektów, zdecyduj się na wybielanie profesjonalne. Polega ono na stosowaniu nakładek wybielających (w domu) lub wybielaniu za pomocą światłoczułego żelu naświetlanego niebieskim, zimnym światłem. Składniki żelu powodują utlenienie szkliwa. Należy pamiętać, by po zabiegu nie pić barwiących napojów lub nie spożywać takich potraw.

Przy okazji warto również uzupełnić braki w uzębieniu na przykład za pomocą implantów. Taki implant zęba to niemal odwzorowanie naturalnego zęba, który przejmuje jego funkcje. Do niedawna implantologia kojarzona była z wysokimi kosztami. Dziś staje się coraz bardziej popularna nie tylko ze względów zdrowotnych, przywracając prawidłowe funkcje jamy ustnej oraz poprawiając estetykę po utracie naturalnych zębów. Niestety, jak w większości zabiegów, także implanty zębów związane są z przeciwwskazaniami, o których każdy pacjent informowany jest w okresie przygotowań do implantacji. Do najważniejszych należą: cukrzyca, choroby psychiczne, ciąża, choroby krwi, przebyta radioterapia okolic twarzy, wiek pacjenta (przed 16 rokiem i po 65 roku życia) a także warunki anatomiczne uniemożliwiające implantację.

Warto wiedzieć, że implanty stomatologiczne nie są od razu odbudowane koroną. Proces gojenia bywa różny, w uzasadnionych przypadkach można je odbudować na zalecenie lekarza niebawem po wkręceniu implantów. Najczęściej trwa to jednak od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. W tym czasie zostaje oczywiście założona na implant tymczasowa korona.

A jaki jest koszt implantów? Z tym bywa różnie. Jest to uzależnione od wielu czynników. Najczęściej cena implantu i korony z łącznikiem waha się w zależności od regionu Polski od około 2 do 4 tys. zł a popyt na tego typu usługi stale rośnie.

Więcej informacji o implantach znajdziesz na stronie Medyk Dent.

O Redakcja

Serwis zdrowik.pl został stworzony, by dzielić się wiedzą i informacjami w temacie zdrowia i urody. Nasi redaktorzy przygotowują dla Was artykuły z należytą starannością w różnych zagadnieniach odnośnie zdrowia. Staramy się, aby prezentowana przez nas wiedza była na najwyższym poziomie i była zgodna z rzeczywistością.

Sprawdź także

Manicure - paznokcie walentynkowe love

Domowy zestaw do manicure – zadbaj o paznokcie samodzielnie

Do niedawna manicure kojarzył się z luksusem, lecz obecnie jest niemal obowiązkowy dla każdej zadbanej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *