18 września 2018
Ogłoszenie
Strona główna - Zdrowie - Jak przygotować się do masażu?
Masaż pleców

Jak przygotować się do masażu?

Masaż staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem wspomagającym leczenie wielu schorzeń, ale również pomaga zrelaksować się i odpocząć. Wybierając się na zabieg warto odpowiednio się do niego przygotować.

Po pierwsze należy poznać grupy zabiegów, w których masaż lub jego elementy występują. Głównie wyróżnia się:

  • masaż specjalistyczny,
  • zabiegi na ciało,
  • praca z ciałem,
  • praca z tkankami miękkimi.

Na uwagę zasługuje masaż tajski z grupy technik wschodu (całego ciała, w różnych pozycjach) zyskujący coraz większą popularność z racji właściwości łagodzących ból, zmęczenie, napięcie.

Kolejny krok, to określenie celu masażu. Dobry salon masażu charakteryzuje się tym, że wnikliwie badane są preferencje i ewentualne przeciwwskazania masażu. Do głównych, które wykluczają zabieg można zaliczyć przede wszystkim choroby skóry (wypryski, świeże rany), czas menstruacji, stany gorączkowe, zapalenia stawów i wiele chorób wewnętrznych, w tym serca, a także układu nerwowego. Nie mają przeciwwskazań do masażu kobiety w ciąży lub po porodzie. Stosowane są dla nich specjalne techniki relaksacyjne i zabiegi ujędrniające.

Jeśli nie mamy wątpliwości, że masaż może zostać wykonany warto zadbać o odpowiednie przygotowanie.

Czy istnieje pora idealna na zabieg? Raczej nie, chociaż warto unikać pory wieczorowej – masaż pobudza i trudno będzie nam zasnąć, z kolei przed pracą może rozkojarzyć. Poza tym w dzień umówionej wizyty należy ograniczyć picie kawy – kofeina może utrudnić rozluźnienie się. Celem masażu jest wyzbycie się także toksyn z organizmu, więc i alkohol jest niewskazany. W tym dniu nie warto się objadać, na godzinę przed masażem jednak trzeba zjeść lekki posiłek. Przed samym wyjściem warto zadbać o czystą skórę, należy wziąć prysznic by ciało oczyścić z używanych balsamów, makijażu. Istotne jest zadbanie o włosy – upięte ułatwią pracę masażyście. Zdejmijmy również biżuterię.

Tuż przed zabiegiem całkowicie się rozbieramy – dobry salon masażu zapewnia jednorazową bieliznę, dla zapewnienia komfortu klienta (w wielu gabinetach, np. podczas masażu tajskiego klient ubrany jest w zwiewne stroje).

Jak często można się masować?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie z uwagi na różne techniki stosowane w trakcie masażu, jego rodzaj, powierzchnie ciała poddane zabiegowi oraz szybkość i siłę masażu. Właściwie można masować się codziennie. Przyjmuje się, że po serii 10-15 zabiegów warto zrobić przerwę, by organizm odpowiednio reagował na bodźce.

Dobrze wykonany masaż to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi. Coraz częściej celem masażu staje się odprężenie, relaks, odnowa fizyczna i psychiczna. Warto wykorzystywać najstarsze techniki częściej.

Jeśli szczególne zainteresowanie wzbudził w Tobie masaż tajski, to zachęcamy po więcej informacji na stronę studia masażu tajskiego May Thai Massage.

O Redakcja

Serwis zdrowik.pl został stworzony, by dzielić się wiedzą i informacjami w temacie zdrowia i urody. Nasi redaktorzy przygotowują dla Was artykuły z należytą starannością w różnych zagadnieniach odnośnie zdrowia. Staramy się, aby prezentowana przez nas wiedza była na najwyższym poziomie i była zgodna z rzeczywistością.

Sprawdź także

Kobieta, profil na słońcu

Do czego prowadzi nieodpowiednia pielęgnacja błony śluzowej nosa?

Nos, wraz z całą swoją wewnętrzną strukturą, stanowi początek dróg oddechowych i to od niego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *